Wybielanie zębów czyli śnieżnobiały uśmiech każdego dnia.

Od jakiegoś czasu wybielanie zębów jest zabiegiem popularnym i pożądanym, ale czy na pewno jest to bezpieczny zabieg  i czy każdy może z niego skorzystać ?

Zupełnie normalny stał się już widok znanych gwiazd i celebrytów z szerokim, idealnym, także pod względem bieli, uśmiechem. Jednak nie zdajemy sobie sprawy jak wiele osób korzysta z przywileju posiadania bielutkich zębów. Właściwie każdy z nas pije kawę lub herbatę. Kieliszek czerwonego wina do obiadu ? A może dymek w czasie przerwy w pracy ? Wszystkie te przyzwyczajenia sprawiają, że nasze zęby ulegają przebarwieniom i szarzeją.

Dzisiaj opiszemy Wam kilka metod wybielania stosowanych w stomatologii – także w naszej klinice.

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym przeprowadza się na różne sposoby. Największą popularnością i skutecznością cieszy się zabieg wykorzystujący innowacyjną lampę Beyond. Zabieg rozpoczyna się od nałożenia na zęby specjalnego żelu wybielającego, który wymaga aktywacji światłem emitowanym przez lampę. Cały zabieg trwa do 60 minut i daje doskonałe efekty. Zaletą tej metody jest możliwość usunięcia nie tylko przebarwień powierzchniowych ale również poszarzałych zębów martwych.

W gabinecie stomatologicznym można także przeprowadzić nakładkowe wybielanie zębów.

Jest to profesjonalne wybielanie, które Pacjent sam przeprowadza w domu. Wcześniej jednak konieczna jest wizyta w gabinecie oraz konsultacja ze stomatologiem.

Nocne wybielanie nakładkowe to metoda wybielania zębów w pełni bezpieczna. Pozwala wybielić zęby o kilka odcieni w ciągu kilku dni. Usuwa przebarwienia jedynie z naturalnej kości – wszystkie wypełnienia, uzupełnienia protetyczne oraz korony nie zmieniają pod jej wpływem swojego koloru. Dlatego też zaleca się wybielanie zębów za pośrednictwem tej metody przed wykonaniem ostatecznych wypełnień kompozytowych, koron, czy licówek, by móc dopasować ich kolor do tego osiągniętego po zabiegu wybielania zębów. Warunkiem uzyskania najlepszych efektów jest również odczekanie dwóch tygodni w celu zagwarantowania optymalnego czasu na ustabilizowanie się koloru zębów. Zęby muszą się z powrotem uwodnić, żeby móc ocenić finalny efekt.

Na podstawie wycisku szczęki i żuchwy Pacjent otrzymuje od lekarza stomatologa celuloidowe, indywidualnie wykonane nakładki z wyprofilowanymi zbiorniczkami na żel wybielający. Takie dopasowane do Pacjenta nakładki zakłada się na noc.  Należy pamiętać, żeby żel nakładać na wewnętrzną powierzchnię przednich ścianek nakładki, by wybielaniu poddać przednią część zębów – widoczną dla innych osób. Zazwyczaj pacjenci po instrukcji lekarza są sami w stanie bez problemu nałożyć żel na nakładki.

Dzięki tej metodzie można wybielić zęby nawet o kilka odcieni. Największe rozjaśnienie zębów uzyskuje się już po pierwszej nocy, jednak wybielanie trwa od 7 do 10 dni a efekt utrzymuje się około 2 lat (w zależności od diety, zabiegów higienizacyjnych oraz palenia tytoniu). Uzupełnienia protetyczne (np. korony i mosty) oraz wypełnienia pozostają bez zmian. W czasie wybielania u kilku procent Pacjentów występuje przejściowa nadwrażliwość zębów na zimno, ustępująca w ciągu jednego do trzech dni po zakończeniu kuracji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

źródło: dentonet.pl

zdjęcie: https://pl.freepik.com/premium-zdjecie/wybierz-kolor-zebow_4068415.htm

https://pl.freepik.com/portret-usmiechnieta-piekna-mloda-kobieta-zdrowi-biali-zeby-twarz-dziewczyny-z-czerwona-szminka_8119-1947.jpg