jaki aparat ortodontyczny dla dziecka

Pierwsza wizyta u ortodonty

Idealnie proste zęby, piękny uśmiech… w dzisiejszych czasach media coraz częściej ukazują niedoskonałości urody człowieka, jednak proste zęby nadal są w sferze marzeń wielu osób.

Na szczęście istnieje możliwość wyprostowania zębów, a jeśli należysz do grupy ludzi która o tym marzy warto abyś wiedział jak wygląda wizyta u ortodonty, ponieważ to on właśnie będzie mógł spełnić twoje marzenia. Najważniejszą kwestią jest fakt, że im wcześniej się zdecydujesz na leczenie ortodontyczne, tym lepiej, ponieważ proste zęby to nie tylko piękniejszy uśmiech ale także zdrowie.

Musimy pamiętać, że krzywe zęby przyczyniają się do osadzania kamienia nazębnego, ścierania zębów, powstawania próchnicy i innych chorób zębów i przyzębia. Ich nieprawidłowe ustawienie może również zmieniać rysy twarzy, uniemożliwiać właściwe żucie, utrudniać oddychanie oraz powodować wady wymowy.

Warto wspomnieć jakie są główne wskazania do leczenia ortodontycznego.

  • krzywy zgryz,
  • nieprawidłowe ustawienie uzębienia (np. stłoczenie zębów),
  • zgrzytanie zębami,
  • wada wymowy,
  • planowane leczenie protetyczne,
  • oddychanie przez nos

Jak już podejmiecie decyzję, że jesteście gotowi na zmiany, nadchodzi czas na umówienie się na pierwszą wizytę u ortodonty. W naszej klinice są trzy wspaniałe ortodontki, które zaopiekują się twoim uśmiechem holistycznie.

Pierwsza wizyta w gabinecie ma charakter informacyjny, a jej celem jest właściwa ocena wady zgryzu. Wszelkie badania wykonywane w trakcie konsultacji są nieinwazyjne i bezbolesne, a sama wizyta trwa około 30 minut. Lekarz ortodonta zleci zrobienie pantomogramu, jako podstawowego zdjęcia do rozpoczęcia jakiegokolwiek leczenia (badanie takie można przeprowadzić u nas od razu podczas wizyty)

Podczas pierwszego spotkania lekarz przeprowadzi rozmowę, aby poznać problem i nasze oczekiwania względem leczenia. W trakcie wywiadu zapyta między innymi o to, co skłoniło nas do wizyty w gabinecie i czy kiedykolwiek leczyliśmy się ortodontycznie.

Pamiętajmy, że pierwsza wizyta u ortodonty ma charakter informacyjny, i nigdy nie podejmujemy na niej od razu leczenia. Celem tej wizyty jest ocena problemów ortodontycznych, ewentualnych wad zgryzu, i zastanowienie się nad idealnym rozwiązaniem.

Nasze ortodontki na pierwszej wizycie poza szerokim wywiadem, ocenią symetrię twarzy, pracę stawów żuchwowych, a także sprawdzą stan uzębienia, pracę języka oraz sposób, w jaki przełykamy czy oddychamy. Dopiero po przeprowadzeniu wszelkich kroków lekarz ustali indywidualny plan leczenia.

Leczenie ortodontyczne nie należy do szybkich. Musimy się nastawić na dość długie leczenie, comiesięczne wizyty u naszego ortodonty, oraz wszelkie niedogodności związane z aparatem ortodontycznym. Nie mniej jednak to naprawdę niewielkie poświęcenie jeśli finałem mają być piękne, zdrowe i równe zęby.

 

aparat ortodontyczny

źrodło: pl.freepik.com