Pantomogram

Pantomogram – Warszawa

pantomogram warszawaPantomogram to panoramiczne zdjęcie RTG, dzięki któremu możliwa jest właściwa diagnoza oraz podjęcie odpowiedniego leczenia u pacjenta. Bardzo często specjaliści zlecają je na pierwszej konsultacji lub przed nią. Pantomogram dotyczy nie tylko samego uzębienia, ale także kości szczęki, czy zatok szczękowych. Jest to kompleksowa informacja dla stomatologa na temat uzębienia pacjenta, ale także przyzębia. Co więcej, pantomogram jest podstawowym elementem, od którego zaczyna się diagnoza ortodontyczna. Na podstawie otrzymanego zęba ortodonta jest w stanie ocenić, jaki rodzaj aparatu będzie najlepszy dla danej osoby i jej zgryzu.

Wskazaniem do wykonania takiego zdjęcia RTG jest także:

  • leczenie próchnicy, u pacjentów, u których widoczne są bardzo duże zmiany – w tym przypadku pantomogram ukazuje dokładny stan chorobowy i jego zaawansowanie,
  • konieczność ekstrakcji zęba – czyli jego usunięcia, zwłaszcza jeśli chodzi o zęby mądrości,
  • zabieg implantacji zębów.

Wykonanie zdjęcia RTG trwa zaledwie kilka minut i jest ono całkowicie komfortowe dla pacjenta. Należy jednak pamiętać o usunięciu wszelkich elementów, w których występuje metal, takich jak kolczyki, okulary czy nawet łańcuszki. W przypadku pacjentów posiadających protezy zębowe ruchome konieczne jest ich wyjęcie na czas badania. Zdjęcie dostępne jest tuż po jego wykonaniu, co wpływa na możliwość szybkiej konsultacji ze specjalistą.

Pomimo zastosowania nowoczesnego sprzętu, ze względu na szkodliwe promieniowanie, pantomogram nie powinien być wykonywany u kobiet w ciąży – chyba, że występuje pilna konieczność związana np. z urazami czaszki. W takiej sytuacji stosowane są jednak specjalne środki ochronne.

Pantomogram można wykonać w Szałwińscy Stomatologia od ręki. Dobra lokalizacja sprawia, że z usług naszych specjalistów korzystają nie tylko mieszkańcy dzielnicy Ursynów, ale pacjenci z całego miasta.

Warto zapoznać się z pełną ofertą Szałwińscy Stomatologia. Dbamy o piękne uśmiechy zarówno dorosłych pacjentów, jak i dzieci.