Irygator jamy ustnej

Każdy z nas używa szczoteczki do zębów, niektórzy elektrycznych inni sonicznych, są zwolennicy klasycznych szczoteczek. Niektórzy z nas używają także nici dentystycznych, niciowykałaczek czy płynów do płukania, ale sa także ci, którzy nie wyobrażają sobie codziennej pielęgnacji jamy ustnej bez irygatora.

Czym jest irygator?

Elektryczny irygator domowego użytku to urządzenie, które w domowych warunkach powinno zastąpić zaawansowane urządzenia stomatologiczne. W większości profesjonalnych gabinetów używa się skalera do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych, a nie irygatora wodnego, lecz ich cel i zastosowanie są podobne.

Irygator ma wbudowana cienka dyszę przez którą przepuszczany jest pod kontrolowanym, wysokim ciśnieniem strumień wody. Strumień ten ma za zadanie usuwać drobinki pożywienia które zaległy w przestrzeniach międzyzębowych. Irygator ma zadanie dotrzeć tam gdzie żadne inne urządzenie do czyszczenia jamy ustnej nie dociera

Irygator to świetny sposób na doczyszczenie przestrzeni właściwie u większości pacjentów, zarówno tych którzy mają bardzo cienkie szczeliny międzyzębowe, jak i tych którzy mają mosty, implanty, leczą się ortodontycznie lub cierpią na krwawiące dziąsła. Strumień wody pod ciśnieniem nie tylko oczyszcza powierzchnię z bakterii i resztek jedzenia, ale także świetnie masuje i wzmacnia dziąsła. Warto się zastanowić nad zakupem dobrego irygatora, ponieważ jego funkcjonalność zdecydowanie pomoże w odpowiednim dbaniu o higienę jamy ustnej.